Finans

Ziraat Bankası Peşin Harca Ertele Nedir?

Ziraat Bankası Peşin Harca, Ertele Nedir? Kredi Kartı ile Peşin Harca Ertele Yapabilir miyim? Bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Ziraat Bankası ülkemizde kamu bankası olarak 100 yıldan fazladır hizmet veren tek bankadır. Bu yüzden çok güvenilir olduğu düşünülerek tüm müşterilerin neredeyse 1 hesabı olan bir bankadır. Sizde eğer Ziraat Bankası müşterisi iseniz diğer tüm kampanyalarını da takip etmelisiniz. Ziraat Bankası kredilerde ülkemizdeki en uygun faizlerle kredi veren bankaların başında gelir. Ayrıca çiftçiye, emekliye, öğrenciye, esnafa ve diğer tüm çalışanlara özel kampanyalar yaparak krediler vermektedir. Bu konumuzda size yeni çıkan ürün olan bankkart combo ürünlerinden olan Peşin harca, ertele özelliği hakkında bilgiler vereceğiz. Daha detaylı bilgi için www.bankkart.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. İşte konu hakkında detaylar.

Kredi Kartı İle Ödemenizi Peşin Harca, Ertele Özelliği İle Ödeyin

Ziraat bankası kredi kartı özellikli bankkart kartınız varsa, peşin harcamalarınızda içinde bulunan hesap dönemi içersinde seçtiğiniz dönem sayısı kadar sonraya ekstreye erteleyebilirsiniz. Bu o ayki harcamalarınızın ödemesini diğer ay yapmanızı sağlayacaktır. Ziraat Bankası bankkart kredi kartı özelliği içinde bulunan bu sistemin şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Peşin Harca, Ertele sistemi içinde bulunan ekstre döneminde işlem yapabilirsiniz.
  • Peşin Harca,Ertele özelliğini kullanmak istiyorsanız hesap kesim tarihinden önce işlem yapmanız gerekmektedir.
  • İçinde bulunduğunuz ekstre dönemindeki harcamalarınızı diğer ay ekstresine erteleyebilirsiniz. Geçmiş dönem ekstre borçları ertelenmez.
  • İşlemler sadece TL üzerinden yapılmaktadır. Yabancı para işlemleri yapılmaz.
  • Erteleme yaptığınız faiz uygulanacaktır. Faiz tutarı alışveriş faiz oranı ile ekstre erteleme süreniz üzerinden hesaplanarak size yansıtılacaktır.
  • Yasal olarak taksit ve erteleme yapılmayan işlemlerin ödeme ertelemesi olmaz.
  • Peşin Harca ve Ertele özelliği ile 100 TL ile 10.000 TL tutarındaki peşin harcamalar, müşteri tercihlerine göre 1, 2 veya 3 dönem ertelenmesi yapılmaktadır. Bu erteleme süresince faiz uygulanacaktır.
  • Daha önce ertelediğiniz borçları tekrardan erteleyemezsiniz.
  • Dönem içinde kullanılan peşin harca ertele işlem iptali yapmak istiyorsanız mesai saatleri içinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kredi kartı özellikli Ziraat Bankası Bankkart sahibi müşteriler bu özelliği kullanabilir. Sadece bankamatik kartı özelliğiniz varsa bu işlemi kullanamazsınız.
Kredi Kartı Borç Erteleme Ziraat

Ziraat Bankası Peşin Harca, Ertele Özelliği Başvurusu

Ziraat Bankası bankkart kredi kartınız varsa bu özelliği kullanmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzu kart sahipleri banka şubelerinden yapabilir, Bankkart mobil üzerinden başvurusunu yapabilir, Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden bu işlemi yapabilir ve Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 258 00 00 bankkart çağrı merkezi numarası üzerinden bu özelliğe başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca başvurunuzu yaptıktan sonra başvuru sorgulama yapabilir ve aktif başvurunuzun durumunu da bu kanallardan öğrenebilirsiniz.

Peşin Harca ve Ertele Özelliği İptali

Bankkart Kredi kartınızda bu özelliği iptal ettirmek istiyorsanız yine aynı işlemler ile başvurunuzu bırakabilirsiniz. İptal işleminizi yapar yapmaz kartınızdan bu özellik kalkacaktır ve eğer erteleme yaptığınız borçlar varsa bu borçlarda ilk ekstreye yansıtılacaktır. Bankkart özellik iptali için çağrı merkezi numarasını arayabilir, ayrıca banka şubelerine giderek bu işlemin iptali için başvuru yapabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün