Finans

Sicil Affına Uyan Bankalar 2020

Sicil Affına Uyan Bankalar 2020 yılında hangi bankalardır. Sicil affı yasası geldikten sonra bu yasaya uyarak kredi veren bankalar hangileridir bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Sicil affı yasası ile eski olan borçlarınızdan kurtulmanız mümkündür. Başvuru formunu doldurarak anında onaylı kredi alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere sicil affına uyan bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz. İşte Sicil affına uyan bankalar listesi.

Bankalar Sicil Affını Ne Zaman Uygulayacaklar?

Bankalardan dolayı kredi borcu olan ve borçlar yüzünden kredi sicili kötü olan müşterilere kredi sicil affı yasası çıkartılarak sicillerini düzeltmeleri için fırsat verilmişti. 27 Ocak tarihinden itibaren giren bu yasaya her banka uymamaktadır. Bazı bankalar bu yasanın onaylanmasına rağmen hala yürürlüğe sokmamıştır. Bazı bankalar ise sicil affına uygun olarak kredi hizmeti vermektedirler. Sicil affına uygun müşteri olmanız için öncelikle eski dönem borçlarınızı, icralık olan banka borçlarınızı hepsini kapatmanız ve temizlemeniz gerekmektedir. Daha sonra sicil affına uyan bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere kredi sicil affına uyan bankalar 2020 yılında hangileridir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Hangi Bankalar Sicil Affını Uygulayacak?

Sicil affı yasasından tüm vatandaşlarımız faydalanabilecektir. 2017 yılında yürürlüğe giren bu yasa resmi gazetede yayınlanmış ve sicili bozuk olan vatandaşlara kredi sicillerini düzeltmeleri için bir fırsat sunulmuştu. Yalnız bu fırsatı değerlendirmek için bankalarında sicil affı yasasına uyması gerekmektedir. Her bankanın sicil affı yasasını uyguladığını söyleyemeyiz. Bu yüzden vatandaşlarımız sicil affı hangi banka uyguluyor merak etmektedirler. Sicil affından faydalanmanız için öncelikle tüm kredi borçlarınızı bitirmeniz gerekmektedir. Daha sonra sicil affı uygulayan bankadan kredi başvurusu yaparak düşük limitli kredilere başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde sicil affını uygulayan bankalar genellikle kamu bankalarıdır. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden sicil affı kredisi alabilirsiniz.

Sicil Affını Uygulayan Bankalar

Sicil affını uygulayan bankaları öğrenmek için kendi çalıştığınız bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak sicil affı ile ilgili çalışma yaptıklarını sorabilirsiniz. Her sicil affı yasasını uygulayan bankadan da kredi alamazsınız. Örneğin Garanti Bankasından daha önce bir icralık durumunuz oldu ve sicil affı geldikten sonra tüm borçlarınızı ödediniz. Garanti Bankasına giderek kredi notunuz en yüksekte olsa bile kredi başvurusu yapsanız krediniz olumsuz sonuçlanacaktır. Sicil affından sonra daha önce çalışmadığınız bankaları tercih etmelisiniz. Her bankanın çalışma prensibi diğer bankalarınkinden farklıdır. Bu sebeple her önüne gelen bankaya başvuru yapmayınız.

Sicil affı uygulayan bankalar sizlere ilk başka kredi değil de kredi kartı vermek isteyeceklerdir. Sizde Sicil affına girdiyseniz ve banka sicilinizi yine oluşturmak isterseniz kredi kartı alarak ve ödemelerini düzenli yaparak yeni bir kredi hayatına başlamış olursunuz. Düzenli ödenen kredi kartları sayesinde 3 ay sonrası istediğiniz miktarda kredi başvurusunu istediğiniz ve size en uygun olan bankadan yapabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Sicil Affı Yasasının Şartları Nelerdir?

Bankalardan dolayı borcu olup sicili bozulan herkes kara listeye düşmektedir. Kara listeye düşenler için devlet sicil affı yasası çıkartmıştır. Sizde sicil affına uyan bankalara giderek kredi veya kredi kartı alıp sicilinizi temizleyebilirsiniz. Sicil affına uyan bankalar genellikle kamu bankalarıdır. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank sicil affına uyan bankalardır. Bu bankaların şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilir ve ihtiyaçlarınızı bu aldığınız kredilerle giderebilirsiniz. Sicil affına uyan bankalardan kredi almanız için geçmiş dönem tüm borçlarınızı ödemeniz ve kara listeden çıkmanız gerekmektedir. Kamu bankaları haricinde Akbank, TEB, İş Bankası, Denizbank, Garanti Bankası, Denizbank, QNB Finansbank ve Yapı Kredi Bankası da sicil affına uygulayan bankalardır. Sicil affına uyan bankalardan kredi almak isteyen kişiler emekli ve devlet memuru olursa sorgusuz sualsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler.

Halkbank Sicil Affı Kredisi

Kamu bankalarından biri olan ve sicil affına uyan bankalardan birisi olan Halkbank, yapılandırma başvurusu yapan ve yapılandırma şartlarını yerine getiren herkese sicil affı kredisi vermektedir. Geçmişteki tüm borçlarınızı ödeyerek kara listeden çıkarsanız bu bankadan kredi veya kredi kartı alabilirsiniz. Kredi başvurusunu en yakın Halkbank şubesine giderek yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Sicil affını uygulayan bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizlerde bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün