Sahte İnstagram Hesabını Şikayet Etme ve Kapatma

Instagram geniş kitlelere ulaşım ve birçok açıdan avantaj sağlamasından dolayı sıklıkla kullanılan bir iletişim aracıdır. Her geçen gün daha da fazla talep görmesinin bir sonucu olarak özellikleri artar. Özelliklerinin artması sonucunda kullanıcıların bir takım sorunlar yaşaması da söz konusu olur. Hesabınızın güvenceye alınması her ne kadar sizin elinizde olsa da yine de sahte hesapların açılmasına engel olmak kolay olmayacaktır. Fazla takipçinizin olması veya aktif bir pazarlama sisteminizin olması hesabınıza benzer isimde ve özellikte bir takım hesapların çoğalmasına olanak tanır. Sahte İnstagram hesabını şikayet etme ve kapatma şansınız bulunur. Bunun için bir takım seçenekler de vardır. Bu yolları deneyerek sahte hesapların kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Sahte Hesap Formu

Instagram’da hesabınızın taklit edildiğini veya benzer isimle size zarar verildiğini düşündüğünüzde ilk olarak hesabı şikayet etme şansınızı deneyebilirsiniz. Bunun için Instagram sahte hesap şikayet formu ile hizmet verir. Bu formun içinde bulunan başlıkları doldurduktan sonra sahte hesapla alakalı bilgiler doğrultusunda Instagram hesabı işleme alacaktır. Hesabın gerçek olup olmadığının anlaşılması ve kontrol edilmesinden sonra da size bilgi verilir. Sahte hesap kapatılır veya hesabın sunduğu açıklamaya uygun olarak geri dönüş sağlanır. Bu yolu denemek çözüm almanıza neden olur.

Sahte Profili Şikayet Etme

Bir başka şikayet etme şekli de hesabın hemen üst köşesinde bulunan şikayet et sekmesidir. Bu sekme başka bir form doldurmanıza da gerek kalmadan hemen hesap hakkında kontrol işlemleri yapılmasına neden olur. Hesabın şikayetine konu olan durum araştırılır. Belli bir sayıda kişinin hesabı şikayet etmesi halinde ise hesap otomatik olarak kapatılacaktır. Çünkü artık konu bireylerin topluca rahatsız edilmesine dayanacaktır. Bunun için sahte hesaplar karşısında kendinizi savunmasız hissetmeniz gerekmez.

Neler Önemlidir?

Hesabınızın özelliklerinin veya isminin gerçek olduğunun anlaşılması için bilgi notu ekleyebilirsiniz. Fazla sayıda takipçinizin olması halinde ise hesabınızın mavi tik olması için başvuru yapabilirsiniz. Bu yolla da hesabınızın sahtelerinden ayrılmasına olanak tanıyacağınızdan dolayı herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz son derece az olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir