Sgk

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası (Direk Bağlan)

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır? PTT Müşteri hizmetlerini arayarak hangi işlemleri yapabiliriz? PTT Temsilciye direk bağlanma nasıl yapılır? PTT Kargo için hangi numara aranmalı? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.

Ülkemizin ek köklü kuruluşlarından birisi PTT olmuştur. 1840 yılında Posta Telgraf Teşkilatı adının kısaltılması olarak kurulan bu şirket hala ülkemizde hizmet vermektedir. PTT denizcilik ve haberleşme bakanlığına ait bir kuruluştur. Posta üzerine kurulan bu kurum şimdilerde ise tüm ihtiyaçlarımızı gideren bir kurum olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

PTT 2013 yılında anonim şirket olmuş ve hizmetlerine A.Ş adı altında devam etmektedir. PTT sunduğu tüm ürünleri ile daha kendini geliştirmiş ve hemen hemen her müşterinin bu banka ile bir işi olmaya devam etmektedir. Yurt içinde ve Yurt dışında hizmet veren PTT ayrıca PTT AVM, PTT Kargo, PTT Sigorta, PTT Cell, PTT Kep ve Özellikle PTT Bank olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Bu işlemlerle birlikte 7 gün 24 saat PTT müşteri hizmetleri telefonuna da ulaşabiliyorsunuz.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri

PTT üzerinde en çok kullanılan işlem Kargo işlemleridir. Güvenilir ve ucuz kargo gönderimi yapmak istiyorsanız PTT üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz. PTT şubelerinden teslim yapıldığı gibi adrese teslim hizmeti de başlamıştır.

Ülkenin her yerine gönderim yapılmaktadır. Eğer kargo ile bir sıkıntınız olursa PTT müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 788’i arayabilirsiniz. Bu PTT Çağrı merkezi numarasıdır ve tüm işlemlerinizi yapmanızı sağlayacaktır.

Sponsorlu Reklamlar

PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Gelişen teknolojinin ardından PTT müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak da bir çok işlem yapabilirsiniz. 7 gün 24 saat işlem yapacağınız bu hizmet içinde 444 1 788’i arayabilirsiniz. Eğer işitme engelliler için arama yapmak istiyorsanız da SMS yoluyla çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. İşitme engelliler için kullanılacak numara 0 312 309 59 13 olarak bilinmektedir.

PTT üzerinden işlem yapmak için sadece müşteri hizmetleri numarası yoktur. Ayrıca PTT üzerinden www.ptt.gov.tr adresinden de işlemlerinizi yapabilir, sorgulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteye girdiğinizde iletişim menüsünden işlemlerinizi kolayca yapabiliyorsunuz. Sosyal medya hesaplarından da PTT kurumuna ulaşabilirsiniz. Buradan göndereceğiniz Özel mesajlar ile sizinle hemen iletişime geçeceklerdir.

PTT üzerinde arama yapacaksanız sadece 444 1 788’i aramanız yeterli olacaktır. PTT ile bu numarayı aradığınız zaman istediğiniz tüm işlemleri yapabileceksiniz. PTT canlı destek hizmetide vermektedir. www.aloptt.gov.tr adresine girerek PTT canlı destek ile anında müşteri temsilcisi ile konuşabilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

PTT Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman eğer direk bağlanma yapmak ve menülerde kaybolmak istemiyorsanız bazı tuşlamalar yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için bazı tuşlamalar yapmanız gerekiyor. Bunun için 444 1 788’i aradıktan sonra menü sayılmaya başladıktan sonra 2-1-1 tuşlarına basarak direk temsilciye bağlanabilirsiniz. Bu tuşlamaları yaparken 1,2 saniye es veriniz. Eğer yoğunluk yoksa hemen müşteri temsilcisine direk bağlanma yapabilirsiniz. #ptt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün