Sgk

Parayla Rapor Veren Özel Hastaneler 2020

Sağlık Rapor almak için bazen hastalıklara başvurmanın yanında farklı yolları arasında arayışa giriyoruz. İşi gitmeme isteği, devamsızlık hakkını kullanma, Üniversite vize sınavlarına girmemek için rapor ve aklımıza gelebilecek bir çok farklı durumda sağlık raporu alıyoruz. Peki para ile rapor veren hastaneler var mı, özel hastaneden nasıl rapor alabiliriz, hangi hastaneler rapor veriyor, sağlık ocakları ocağı rapor veriyor mı? İşte tüm soruların cevapları.

Hayatımız boyunca birçok defa hastalık ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Özellikle mevsim geçişleri ve kış aylarında bu hastalanma oranı daha fazla artmakta. Böyle durumlarda işe gitme isteğinin azalması, okula gitme isteğinin olmaması gibi durumlar oluşabiliyor ve bu durumda hem devamsızlık hakkını kullanması için sağlık raporu alıyor.

Özel Hastaneden Rapor Almak Kolay Mı?

Sağlık raporu almak için hastalığınızı ispat etme yükümlülüğüne sahipsiniz. Üniversite, lise ve ilkokul da öğrencinin velisi ile gidip hastalığını göstermesi ile birlikte sağlık raporu alabilir. Çocuklar genellikle kış aylarında fazla hasta olur, doktorlar gelen hastanın çocuk olduğunu gördüğü zaman kolaylıklar verir. Fakat işçilerde böyle değildir. İstiharat raporu alan işçinin hastalığını süresi boyuncu herhangi bir iş de çalışmaması gerekiyor. Eğer küçük dahi bir iş de çalışır ise istirahat sırasında idari para cezası alır. Bu da bürüt asgari ücretin yarısı olarak ceza kesilmektedir. Bu tutar ise 2020 yılında bürüt asgari ücretin yarısı olarak açıklanmıştır.

Parayla Rapor Veren Hastaneler

Para ile rapor almak oldukça olanaksız bir durumdur. Oldu ki bir tanıdık doktor bulup rapor alındı diyelim, eğer bir kişi bu olayı şikayet ederse doktorun mesleğinden olmasına kadar iş uzayabilir. Bu nedenle para ile rapor veren hastaneler bulunmamaktadır.

Parayla Rapor Veren Hastaneler İstanbul

Bir önce ki başlık da belirttiğimiz gibi para ile rapor verilmemektedir. Vermek de almak da yasaktır. Eğer öğrenci sınavlara çalışmak için rapor almak istiyor ise en yakın sağlık ocağına giderek doktordan rica da bulunabilir. Doktor gerekli görür ise istirahat raporu verir. Bu nedenle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer illerde para ile rapor veren hastaneler yoktur.

Sponsorlu Reklamlar

Sağlık Ocağından Rapor Alabilir Miyim?

Sağlık ocağı, sizin için belirlenen aile hekimi sizi tanıdığı için yalan söyleyip söylemediğinizi anlayacaktır. Bu nedenle en rahat istirahat raporu sağlık ocağından alınır. Sağlık ocaklarında özellikle öğrenciler vize haftasında sağlık raporu almak için sık sık uğrarlar. Eğer doktor biraz iyimser ise istirahat raporu verir.

Vizeye girmemek için istirahat raporu aldım kabul edilir mi?

Vize sınavına girmemek için bir çok öğrenci vize saati öncesinde istirahat raporu almaktadır. Çünkü istirahat raporu olduğu zaman birçok üniversite de telafi sınavına girebiliyorsunuz.

Para ile heyet raporu alabilir miyim?

İstirahat raporu dahi para ile alınamaz iken, engellilik katsayısını arttırmak için heyet raporu alınamaz. Eğer bu kanıtlanır ise çok büyük yaptırımları vardır. Hiçbir şekilde teklif edilemez ve de yapılamaz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün