Sgk

İmza Sirküsü Noter Ücreti, Fiyatı 2020

2020 yılında artan zamlar ile birlikte imza sirküsü fiyatlarında da artış oldu. 2020 yılı imza sirküsü noter ücreti artış gözlenmektedir. İmza sirküsü fiyatını belirleyen en önemli özelliklerden biri de alınan kopya sayısıdır, buna nüsha da diyebiliriz. Bu sebeple imza sirküsü noter fiyatı hakkında belirlenen ücretler ve ne kadar olduğunu burada inceleyebilir ve öğrenebilirsiniz.

İmza Sirküsü Noter Fiyatı 2020

İmza sirküsü şahıs veya çok ortaklı şirketlerde oldukça önemli bir belgedir. Ama imza sirküsü ile imza beyannamesi sık sık karıştırılmaktadır. İlk bunlar arasında ki farkı açıklayarak başlayalım. İmza sirküsü bireysel veya çok ortaklı şirket kurar iken, tüm resmi işlemlerde kullanacağınız imzanızı belirttiğiniz belgedir. Bu belge ile imzanızı resmi hale getirmiş olur ve benim imzam artık bu demiş olursunuz. İmza beyannamesi ise de şirket kurulduktan sonra şirket yetkilisi atarken attığınız imzadır. Tapu, banka, vergi dairesi ve buna benzer birçok kurumda bu belge kullanılmaktadır.

İmza Sirküsü Noter Ücreti Ne Kadar?

Her yıl sık sık değişen bu tutar bu yıl da artış göstererek tek bir nüsha için imza sirküsü noter ücreti 98 TL olarak belirlenmiştir. Burada sayfa sayısı arttıkça fiyatta da artış gözlenecektir. Bu artış gözlenmesinin durumu ise belirtilen fiyatın nüsha fiyatı olması sebebi iledir. Bankalar da imza beyanı verir iken imza sirküsü isteyeceklerdir. Birçok kurumsal işlerde imza sirküsü gerektiği aşikardır. Eğer bir şirket kurma düşüncesinde iseniz bu işlemi notere gidip yapmanız kaçınılmazdır. Eğer imza sirküsü çıkarmaz iseniz şirket kuruluşu yapamazsınız.

İmza sirküsü üstte belirttiğimiz gibi sizin imzanızın ne olduğunun belirlenmesi için kullanılır. İnsanların her biri kendine özgü bir imza atarlar. Bu nedenle sizin de imzanız bulunmalıdır. Bu imza resmiyet kazanmalı ve yapacağınız tüm ticari ve resmi işlemlerinizde bu imza sirküsü alırken oluşturduğunuz imzayı kullanmanız gerekmektedir. İmza sirküsü ilk nüsha ücreti 98 TL olarak belirlenmiştir, fakat ilk nüshadan sonra ki nüsha ücretleri değişiklik gösterir. Örneğin iki nüsha aldınız ise fiyatı 2 nüsha fiyatı olan 186 lira değil bir nüsha ücretinin 1,5 ile çarpılmış hali olan 147 TL gibi bir ödemeniz gereken tutar hesaplanır.

Sponsorlu Reklamlar

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün