Hacklenen Twitter Hesabını Geri Alma Kurtarma

Günümüzde neredeyse her gün kullandığımız sosyal medya platformlarından biri olan twitter zaman zaman kötü niyetli kişiler tarafından hacklenmektedir. Bu yazıda hacklenen twitter hesabını geri alma kurtarma hakkında birkaç bilgi vermeye çalışacağız.

Twitter Nedir?

Twitter 2006 yılında kurulan bir sosyal medya platformudur. 280 karakterlik kısa metinler yazıp insanlarla paylaşmak amacıyla kullanılır. Bu atılan kısa metinlere tweet denilmektedir. 350 milyon kullanıcıyı aştığı söylenmektedir. İlk kullanılmaya başlandığı zamanlarda 140 karakter olan sınır zamanla 280 sınırına yükseltilmiştir. İlk tweet 21 mart 2006 tarihinde atılmıştır. 2011 yılında Twitter’a Türkçe dil desteği gelmiştir. Twitter’ın logosunda mavi kuş vardır ayrıca kuşun bir ismi de vardır. Bu isim Larry’dir. Twitter da bir de Trending Topic denilen bir kısım vardır. Burada gün içerisinde o saat dilimde en çok tweet atılan konu başlıkları yer alır.

Twitter Nasıl Kuruldu?

Twitter fikri 14 arkadaşın birlikte yemek yedikleri sırada ortaya çıkmıştır. Fikir, SMS yoluyla o an yaptıklarını anlatacakları bir platformdu. Fikri ortaya atan ve twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’dir. Twitter San Francisco’da kurulmuştur. Yaklaşık bir yıl sonra yani 2007’de Jack Dorsey Twitter’ın CEO’su olmuştur.

Hacklenen Twitter Hesabını Geri Alma Kurtarma

Çalınan hesabınızı geri alabilmek için ilk olarak Twitter yardım merkezine girin. Ardından yukarıda bize ulaşın yazan kısıma tıklayın. Karşınıza çeşitli konu başlıkları çıkacaktır. Giriş ve hesap konusunda desteğe ihtiyacım var kısmına tıklayın. Oradan hesabım ele geçirilmiş kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan kısıma kullanıcı adınızı yazıp ara butonuna basın. Karşınıza çıkan e posta ve sorunun tanımı kısmına yaşadığınız sorunu tam olarak anlatın ve devam kısmına tıklayın. Birkaç gün içinde yardım merkezinden size e-mail gelecektir. Size taslak metin gönderecekler. Bu metni doldurup şikayette bulunacaksınız ve hesabınız çalan kişilerden geri alınacaktır. Tüm bu işlemler sonucunda 15 gün kadar sonra size bir şifre sıfırlama maili gelecektir. Bu mail sayesinde şifrenizi sıfırlayıp hesabınızı geri alacaksınız. Eğer bu işlemler sonunda hala hesabınız geri alamadıysanız Twitter çağrı merkezinden yardım alın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir