Hacklenen Facebook Hesabını Geri Alma Kurtarma

Facebook çok fazla talep gören sosyal medya alanlarından bir tanesi olması nedeniyle çalınması konusunda da bir takım yasadışı yollar denenmesi söz konusu olabilir. Facebook hesabınızın başkası tarafından ele geçirilmesi istenmeyen ve güvenlik, gizlilik gibi durumları ihlal eden bir olay olduğundan dolayı bu konuda Facebbok da son derece dikkatli davranır. Bunun için hesabınızın korunması ve güvenceye alınması adına bir takım işlemler yapılır. Hacklenen Facebook hesabını geri alma kurtarma için en başından alınması gereken önlemleri bilmek gerekir. Hesabınıza erişimin kolay olması çalınmanın daha kolay ve sıkıntısız bir şekilde gerçekleşmesine neden olacağından dolayı dikkatli olunmalıdır.

Hesabın Çalınması Nasıl Engellenir?

Hesabınız çalınmadan önce dikkatli olmak ve bir takım önlemlerde bulunmak gerekir. Bu sayede çalma işlemleri daha zor olur. İlk olarak şifrenizin uzun olması önerilir. Böylelikle hesabınızla alakalı olumsuz bir fikri olan kişilerin işi zorlaşacaktır. Şifrenizin sadece rakamdan veya sadece harften oluşmasına izin vermemelisiniz. Bu durum da güvenlik açısından gereklidir. Ayrıca e-posta görünüm seçeneğini de kapalı tutmalısınız. Çünkü sizinle arkadaş olmayan kişiler sizin e-posta detaylarınıza erişim sağlamamalıdır. Hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinin şifresini de olabildiğince güvenli ve uzun tutmalısınız. Telefon numarası tanımlatmak da hesabınızla alakalı işlem yapılması halinde sizi uyaracaktır.

Nasıl Geri Alınır?

Çalınan hesabınızın geri alınması için ilk olarak kontrol etmeniz gereken durum hesabınıza bağlı olan e-posta adresinizin şifresinin değişip değişmediğidir. Değişmediğinde işiniz kolaylaşır. Hesabım başka birinin eline geçti seçeneğini tıklayınız. Ara sekmesi karşınıza çıkacaktır. Arama butonuna tıklamalı ve ardından da hesabınızı bulmalısınız. Çıkan hesaba giriş için eskiden kullandığınız bir şifreyi girmelisiniz. Şifre sıfırlanması için hesabınıza bir ileti yollanır. Mail adresinize girerek hemen yeni şifre işlemlerinizi tamamlamalısınız. Bu sayede işlemler tamamlanmış olur. Hesabınızı güvenceye almayı unutmamalısınız.

Nasıl Çalınır?

Hesabınızın çalınması bahsedilen nedenlerden dolayı kolaylaşabilir. Bunun için bu kurallara dikkat etmek şarttır. Ayrıca bazı programlar kullanılır. Anti virüs gibi gösterilen programlar vardır. Bilmediğiniz linklere tıklamamak da hesabınızı korumak adına önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir