Finans

Garanti Bankası ATM’den Kartsız Para Yatırma Çekme (Adım Adım)

Bugün garanti kartsız para yatırma, kartsız para çekme konusu hakkında adım adım bilgilendireceğiz. 1946 tarihinde kurulan Garanti bankası, “Başka Bir Arzunuz?” sloganıyla yola çıkmıştır. 900 den fazla şubesi, 19 binden fazla personeli ile ülkemizdeki en büyük 3 bankadan biridir.

Yenilikçi anlayışıyla her zaman rakiplerinden bir adım önde olan Garanti, bugünkü yazı konumuzdur. Daha doğru tabirle bugün, garanti bankası için ATM’den kartsız para yatırmanın nasıl yapıldığı konusunu ele alıyoruz. Rahat bir şekilde garanti atm para yatırma işlemini yapabileceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Garanti Kartsız Hesaba Para Yatırma İşlemleri

  • İlk olarak giriş tuşuna basınız.
  • Ardından ekranda sol tarafta 2.sırada çıkan “Para Yatırma” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu aşamadan sonra karşınıza Havale, EFT, Kredi Kartı Borcu Ödeme gibi seçenekler çıkacak. Buradan “Havale” yazan seçeneğe tıklıyoruz.
  • Bu defa karşımıza Hesap Numarası ile Para Yatırma, IBAN ile Para Yatırma ve Ön Ödemeli Karta Para Yatırma şeklinde üç farklı seçenek çıkacak. Hesap Numarası ile para yatırma seçeneğine tıklıyoruz. (IBAN numarası mevcutsa IBAN ile de yatırabilmeniz mümkün)
  • Önümüze Şube Kodu, Hesap Numarası ve Yatırmak istediğimiz tutarı girebildiğimiz bir ekran çıkacaktır. Buraya hesabına para yatırmak istediğimiz kişinin bilgilerini yazıyor ve giriş tuşuna basarak devam ediyoruz.
  • Ardından parayı yatırırken açıklama bölümünde görünecek bilgiyi seçmemiz isteniyor(İş yeri kirası, bağış, aidat, diğer vs.) Burayı da seçtikten sonra giriş tuşuyla devam ediyoruz.
  • Ardından karşımıza TC Kimlik numaramızı ve Doğum tarihimizi (gün – ay – yıl) girebileceğimiz iki kutucuk çıkıyor. Buraya da kendi bilgilerimizi (parayı göndereceğimiz kişinin değil) girdikten sonra devam ediyoruz.
  • Son aşama olarak bizden kendi cep telefon numaramızı yazmamız isteniyor. Burayı da doldurduktan sonra karşımıza şimdiye kadar girdiğimiz tüm bilgilerin gösterildiği bir ekran çıkıyor. Buradan bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra onay tuşuna basıyoruz, ardından da para haznesi açılıyor. Paramızı yerleştirdikten sonra otomatik olarak hazne kapanacak ve para sayımı gerçekleşecektir. Yatırdığınız tutarı gösteren bir ekran çıkacak buradan yine son kontrolümüzü yapıp onay tuşuna basıyoruz. Ve işlem tamam…

Garanti Bankası Hesaba Para Yatırma Ücreti Var Mı?

Garanti Bankası kartsız para yatırma ücreti mesai saatleri içinde 9 TL, Mesai saatleri dışında ise 10 TL’dir.

Hatırlatalım, işlem sonunda ATM’den dekont çıktısı verilecek bunu saklayın. Hesaba para yatırma işleminizin tüm detayları (saati, tutarı, şubesi vb.) burada yazmaktadır. Konuyla ilgili sorularınızı bekliyor olacağız.

Sponsorlu Reklamlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün