Bilgi

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Sık sık sorulan sorular arasında yer alan facebook hesabını nasıl kapatabilirim, facebook nasıl kapatılır, facebook hesabı silme, facebook silme gibi sorular gelmekte. Bu sorulara en altta yer alan video ile cevap verdim, fakat sorularınız var ise yazımızı okuyarak çözüm bulabilirsiniz. Eğer yine de çözüm bulamıyor iseniz yorum kısmına hata ve sorunu belirtin en kısa süre de yorumunuza cevap verilecektir.

Şifresi unutulan facebook hesabını silmek için yapılması gereken tek şey hesabı şikayet etmek olacaktır. Eğer hesap kapanmasını istiyor iseniz bu en iyi ve en güzel çözüm olacaktır. Aşağıda ki görselde gördüğünüz gibi hesabın yanında yer alan 3 noktayı tıklayın.

facebook hesabı nasıl kapatılır

 

Daha sonra benim belirttiğim gibi görüşlerini ilet veya bu profili şikayet et yazısını tıklayarak bu hesabı facebook yönetimine bildirmeniz gerekiyor. Bu bildiri işleminden sonra facebook hesabı kapatılacaktır.

Burada yaptığımız işlem ise facebook hesabının şuanda kullanılmadığı için sahte bir hesap olduğunu belirterek hesabın kapatılmasını istemektir asıl amacımız.

Sponsorlu Reklamlar
şifresi unutulan facebook nasıl silinir

 

Açılan pencerede biz Sahte Hesap butonunu tıklamamız gerekiyor, bu tıklama işleminden sonra gönder butonuna tıklamak yeterli olacaktır. Fakat bu işlem sadece tek bir sizin hesabınızdan yapmanız yeterli değildir. Bu nedenle hesabı kapatmak için en az 5 kişi bu hesabı aynı şekilde şikayet etmesi gerekiyor.

Yoksa hesap aktif olarak kalacaktır. Siz şikayet ettikten sonra hesap incelemeye alınacak ve kısa süre içerisinde hesap kapatılacaktır. Bu şekilde birçok hesap kapattım, soru ve görüşleriniz var ise bizimle paylaşın…

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün