Bilgi

Diş Ağrısı İçin Dua | Türkçe ve Arapça

Diş ağrısı için dua dişimiz ağrıdığı zaman okumalıyız, çünkü doktora gittikten sonra yapılacak en iyi şey dua okumaktır. Diş ağrısı duası okumak, hayatımız boyunca karşılaşacağımız en şiddetli ve bizi rahatsız eden ağrıların ilk sıralarında yer alır. En çekilmez zamanlarda duanın tam zamanıdır, dua her zaman edilmesi gereken bir durumdur fakat can acısı ile edilen dualar çok farklıdır, diş ağrısı için okunacak dua okumak ruhen bir rahatlık katar. Konunun devamında diş ağrısı için doğal çözümleri sizler için derledik..

Ama bundan önce belirtmek gerekir ki şifa önce aranmalı sonra dua edilmelidir. Eğer haftasonu, akşam saatleri ve doktora gidilemeyecek bir durumda iseniz yapmanız gereken eğer doktor tavsiyesi ile aldığınız bir ağrı kesici var ise içmek ve Allaha sığınarak dua etmektir.

Diş ağrısı oldukça büyük ve rahatsız edici ağrılar arasındadır. Tedavi dışında manevi olarak rahatlamak gerekir. Bundan doalyı diş ağrısı için okunacak dualar okunarak manevi olarak rahatlama sağlanabilir. Eğer diş ağrısı duası arıyorsanız aşağıdaki dua tam da aradığınız gibi.

Diş Ağrısı İçin Dualar

Sahabeden Diş Ağrısı için Dua

Rivayet edilene göre ashaptan Abdullah Bin Revaha diş ağrısı sebebi ile Peygamber efendimiz Hz.Muhammet (s.a.v) yanına gidip ağrısını dile getirmiştir. Peygamber efendimiz sahabenin ağrıyan dişinin olduğu yanağa elini koyarak aşağıda yer alan duayı okumuştur. Kim bu duayı inanarak okursa Allah’ın izni ve inayeti ile şifa bulacaktır.

Peygamberimizin önerdiği diş ağrısı için dua okunuşu:

Sponsorlu Reklamlar

Arapçası: ”Allâhumme ezhib ‘anhu sûe mâ yecidu ve fahşehû bida’veti nebiyyike’l mekîni’l mubâraki ‘indek.”

Türkçesi: Allah’ım! Senin indinde mübarek ve muhterem olan peygamberimizin duası vesilesiyle bu dişte bulunan ağrıyı gider.

Nihat Hatipoğlu Diş Ağrısı İçin Dua

Aşağıda ki diş ağrısına dua oldukça etkili dualar arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu duayı okumadan önce önerimiz iyi bir şekilde hatasız okumaya dikkat etmeniz olacaktır.

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.

Bu dua tesbih edilirken sağ elin işaret parmağını ağrı çekilen diş üzerine konulması önerilmektedir. (yanak üstünden yapılmalıdır, el ağız içine sokulmamalı.)

Arapça Okunuşu

Bismillahir Rahmânir Rahim. İnnamâ emruhu izâ erâde şey’en en yegule lehü kün feyekün. Fesübhânellezi biyedihi melekütü külli şey’in veileyhi türcaün.

Ağrıyan dişin üzerine şahadet parmağı koyulup, yukarıda zikrolunan Yâsin suresinin 82 ve 83 ayeti kerimesini halis niyetle 7 kere okursa, Allah ın izniyle diş ağrısı kesilir.

Diş Ağrısına İyi Gelen Dua

Min şerri ma ecidü min vecei haza

Bu dua hepsinden farklıdır ve  Allah’a bir yalvarma anlamı taşımaktadır. “Yaradanın adı ile çektiğim acılardan Allah’ın kudretine sığınırım” anlamı taşır. Bu nedenle diş ağrısı için okunacak dua arasında bir tanesini seçerek okumanız yeterli olacaktır.

Birçok diş ağrısı için dua bulunmaktadır. Bu nedenle bu dualar arasından sizin hoşunuza giden, sizi ferahlattığını düşündüğünüz duayı okuyabilirsiniz. Yukarı da yer alan diş ağrısı için dualar arasından birini seçerek okuyabilirsiniz.

Bu duaların okunması tercih edilebilir. Şifayı da derdi de veren Allah (c.c)’dir. Bu nedenle verilen bu hastalık Allah’ın izni ile kısa süre içerisinde atlatılmasını temenni ederiz. Bu süre zarfında bol bol dua etmek gerekir. Şimdiden Rabbim acil şifalar versin..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün